Kitzbuhel

Światowej renomy "miasto kozic", pełne atrakcji dla miłośników sportów zimowych to Kitzbuhel, znajdujące się w zachodniej Austrii, w rejonie Tyrolu. Niesamowite zjazdy, butki znanych na całym świecie projektantów, fantastyczne nartostrady - nie można się tu nudzić. Warto przejść się po uliczkach Starego Miasta, które liczy sobie około 700 lat, bądź też spróbować zimowego golfa.

 

Ten najbardziej znany na świecie tyrolski ośrodek narciarski organizuje wielkie imprezy międzynarodowe. Są to zawody na Hahnenkamm czy Snow Polo World Cup. Co ciekawe właśnie tutaj aż osiem miejscowych restauracji otrzymało 12 wyróżnień w rankingu znanego przewodnika kulinarnego Gault-Millau. Nic dziwnego, że rok rocznie przybywa tu wiele turystów, w tym znanych osobistości z całego świata.

Kitzbuhel łączy w sobie tradycję i nowoczesność. Luksusowe hotele czekają na gości, którzy mogą spróbować tu nie tylko jazdy na nartach ( znajdują się tu najbardziej strome trasy narciarskie w Alpach, które mają nachylenie nawet do 70º - można tu wymienić chociażby Dirretisimę, którą ulokowana jest na nartostradzie No 38 ), lecz również zagłębić się w zwiedzanie tego czarodziejskiego miejsca. Na zainteresowanych czeka na przykład zabytkowy kościół katolicki z roku 1603.

Wokół miasta można doliczyć się 230 wyciągów, a co roku odbywa się tu Puchar Świata w narciarstwie alpejskim mężczyzn. Trasa do narciarstwa alpejskiego - Sreif uważana jest za najtrudniejszą spośród jej podobnych. Latem zaś warto wybrać się na turniej tenisowy ATP World Tour na korcie ziemnym. Na pobliskim jeziorze Schwarzsee zaś w latach 2007 i 2008 odbywały się zawody w triathlonie.

Dla fanów motoryzacji także coś się znajdzie. Co roku odbywa się tu bowiem festiwal zabytkowych samochodów - Kitzbuheler Alpenrallye. Pierwsza taka impreza miała miejsce w 1988. W roku 2004 natomiast miasto przyjęło u siebie wystawę United Buddy Bears.

Co dodatkowo wyróżnia tę tyrolską perełką to fakt, iż można tu skorzystać z 3S Aerial Tramway, czyli tramwaju powietrznego. Łączy on ze sobą takie obszary narciarskie jak Kirch oraz Resterhohe. Trasa ma długość 3642 metrów, a pokonanie jej przez ów tramwaj zajmuje tylko 9 minut. To także wspaniała okazja by zobaczyć przecudne krajobrazy Alp, bowiem w najwyższym punkcie tramwaj porusza się na wysokości blisko 400 metrów ponad ziemią.