Otztal

Dolina Otztal to bajkowa okolica, która zachwyca niezależnie od pory roku. Można tu aktywnie wypocząć, czy też zrelaksować się w przytulnych kwaterach. Świat wysokogórski pozostaje w pamięci na długo, a niesamowite trzytysięczniki zapierają dech w piersiach. Znajduje się tu ponad 600 wytyczonych tras wspinaczkowych, co jest niewątpliwie wspaniałą wiadomością dla kochających zdobywanie szczytów górskich.

 

Dodatkowym atutem są piękne, spokojne jeziora, które można zobaczyć wybierając się na przykład na wycieczkę rowerową. Jest tu bowiem niemal 700km ścieżek przeznaczonych dla fanów dwóch kółek. Po aktywności zaś najlepiej skorzystać z szerokiej oferty wellness.

Otztal to także wspaniałe miejsce dla snowboardzistów. Głęboki śnieg zachęca do zimowych szaleństw, czy to na jednej, czy też na dwóch nartach. Jest tu bowiem aż 150 km tras biegowych i niewątpliwie pierwszorzędne tereny narciarskie. W ośrodkach sportów zimowych takich jak Obergurgl, Sölden czy Hochgurgl można zaś bawić się aprés-ski.

Jeśli ktoś pragnie odnaleźć spokój to warto wybrać się do malowniczych i urokliwych odnóg doliny. Można tu spacerować delektując się widokami i korzystając ze świeżego górskiego powietrza odciąć się od wszystkich stresujących myśli i wydarzeń. Jest tu także wiele luksusowych hoteli, które dbają o odwiedzających te tereny.

W Otztal odnaleźć można także drugi pod względem wielkości park krajobrazowy w Tyrolu. Ma on aż 510 km², a na jego terenie znajdują się gęste lasy limbowe, cudowne górskie jeziora oraz lodowce. Najlepszym sposobem na zapoznanie się z cudami natury, które znajduję się w Parku Krajobrazowym Otztal jest wyruszenie z Vent lub też z Obergurgl, które są jak czarodziejskie wioski znajdujące się w centrum owego parku.

W samym Otztal można także znaleźć wiele skałek wspinaczkowych. W Oetz znajdują się one przy samej drodze, największy zaś obszar wspinaczkowy można zobaczyć w Tumpen. Jeśli ktoś pragnie spróbować swoich sił na najtrudniejszych i zarazem najpiękniejszych trasach wspinaczkowych to niewątpliwie odnajdzie je na ścianie Burgstein w Langenfeld.