Monte Bondone

Monte Bondone położone jest 15 km od Trydentu, stolicy regionu Trentino. Cudowna górska atmosfera pozwala się tu odprężyć i zapomnieć o wszystkich zmartwieniach. To wspaniały pomysł na urlop dla rodzin z dziećmi, a także dla każdego, kto kocha takie czarodziejskie miejsca. Na wysokości 1654 metrów znajduje się miejscowość Vason, do której można dotrzeć samochodem, warto tu się udać, bowiem stąd właśnie startują wyciągi.

 

Najwyżej zlokalizowanym punktem, do którego można dostać się wyciągiem jest szczyt Palon o wysokości 2090 m. Niezwykłe doznania gwarantują puszyste chmury unoszące się wokół, z których wynurzają się zarysy gór, np. Pagnanelli.

Warto odwiedzić także kultowy bar na Monte Bondone - Bar al Sole, z którego można podziwiać jezioro Gardę, Trydent, dolinę Adygi, czy też skały Dolomitów grupy Brenta, a także spróbować tutejszych pyszności.

Co ciekawe większość nartostrad na Monte Bondone oznaczonych jest na czerwono - około 69 procent, później są niebieskie - 29 procent, a czarną trasą jest tylko jeden krótki odcinek. To także miejsce idealne dla snowboardzistów.

Warto wspomnieć, że w 1966 roku na Monte Bondone zapoczątkowano dziecięce zawody narciarskie Trofeo Topolono SCI. Patronuje im słynna Myszka Miki. Tutaj także narodziły się pierwsze wyścigi.

Monte Bondone jest świetnie połączone środkami komunikacyjnymi z Trydentem, dojazd więc nie przysparza problemów. System nowoczesnych instalacji obsługuje snowpark, Ośrodek narciarstwa biegowego w Canca delle Viote, szerokie trasy na stromych i łagodnych stokach, jak również zapewnia dośnieżanie tras.

To kolebka narciarstwa alpejskiego. Monte Bondone jest jedną z najstarszych stacji narciarskich we Włoszech i choć jest mała, to posiada wszystko, co niezbędne, by usatysfakcjonować odwiedzających. Przepiękne widoki dopełniają obraz tego miejsca.

Szczególnie dzieciom spodoba się pomysł jazdy na sankach, czy też na łyżwach. Znajduje się tu także szkółka narciarska Kinderheim Vason, która oferuje całodzienną opiekę nad dziećmi w wieku 3 - 10 lat.