Val Gardena

Długa, malownicza dolina z trzema najsłynniejszymi miejscowościami w Europie - Ortisei, Selva, czy Santa Cristina to Val Gardena. Znajdują się tutaj ośrodki narciarskie należące do grupy Dolomitisuperski. Stoki są tu połączone narciarską karuzelą o długości 175 kilometrów, a cała dolina należy do najsłynniejszych ośrodków narciarskich Europy.

 

To tutaj właśnie rozgrywane są zawody Alpejskiego Pucharu Świata i można korzystać z aż 100 km tras czerwonych, 50 km tras niebieskich oraz 25 km tras czarnych. O renomie tego miejsca świadczy bardzo dużo naprawdę dobrych tras narciarskich, w których znajduje się 6-kilometrowa trasa „Gardenissima”, jak również malownicza trasa Dreier z Ciampinoi.

Ośrodek Val Gardena jest niezwykle ciekawy. Znajduje się tu 81 wyciągów, w tym 41 krzesełkowych, 32 orczykowe, 6 linowych – gondoli oraz 2 linowe – wagony. Można tu także uprawiać snowboard czy też narciarstwo biegowe.

Będąc w tym miejscu warto zobaczyć takie miasteczka jak Selva, Ortisei oraz Santa Cristina. Rozrywkę zapewniają liczne bary, puby i dyskoteki. Jeśli zaś ktoś bardziej interesuje się sztuką, czy też historią to na miłośników kultury czeka muzeum Val Gardena w Ortisei, zamek Castel Gardena, który położony jest między Selva oraz Santa Cristina, czy też zamek Castello dei Conti Wolkenstein oraz kościółek Sam Giacomo.

Ośrodek przewiduje także dodatkowe atrakcje takie jak szkółka jeździecka, sztuczna ściana do wspinaczki czy minigolf. Na kochających łyżwy czekają lodowiska Selva Gardena oraz Siusi. Warto także wziąć udział w zawodach w biegu na rakietach śnieżnych, wypróbować tory saneczkarskie, a nawet udać się na lot paralotnią. Bardzo ciekawa może okazać się także wspinaczka po zamarzniętych wodospadach.

Po szaleństwach na otwartych przestrzeniach można skorzystać z siłowni, basenu lub też wybrać się na wystawę szopek. Wspaniała zabawa gwarantowana jest również na korcie do tenisa, czy squasza. Jak widać atrakcji nie brakuje, a jeśli ktoś pragnie spędzić tutaj niezapomnianego Sylwestra to także jest możliwe. Zapalone pochodnie, czy sztuczne ognie - to wszystko będzie czekać na tych, którzy pragną tu powitać Nowy Rok.