Gstaad Seper Ski Region

Jedną z najbardziej znanych i ekskluzywnych stacji narciarskich jest niewątpliwie Gstaad Seper Ski Region. Uwielbiają tu wypoczywać ludzie z wyższych sfer, a także narciarze z całego świata. Można tu jeździć na nartach na wysokości 3000 m n.p.m., a region dysponuje aż 62 wyciągami oraz kolejkami, które łączą 250 km tras zjazdowych.

 

Nazwa Gstaad związana jest ze kształtem grupy górskiej, która przypomina "rogi diabła". To idealne miejsce dla narciarzy biegowych, bowiem znajduje się tu aż 123-kilometrowa trasa przeznaczona specjalnie dla nich. W snowpark Saanenmoser zaś spotykają się snowboardziści. Stacja oferuje także lodowisko, basen, czy też tor saneczkowy. Możliwa jest również jazda konno, saniami oraz gra w curling.

Ciekawym doświadczeniem będzie niewątpliwie jazda na lodowcu Les Diablerets, a doznaniem smakowym spróbowanie pysznych dań w jednym z 80 lokali gastronomicznych. Nie bez powodu bowiem Gstaad nazywany jest Olimpem smakoszy.

Gstaad Seper Ski Region może się pochwalić renomą jednego z najbezpieczniejszych oraz największych ośrodków narciarskich w całej Szwajcarii. Dobrze utrzymane trasy, nowoczesne wyciągi, mnóstwo atrakcji - to wszystko sprawia, że chętnie się tu wraca. Warto zarezerwować sobie lot balonem na gorące powietrze, by pozwiedzać te przepiękne okolice z nieco innej perspektywy.

Dodatkowym atutem tego miejsca są liczne galerie, sklepy, niezwykle klimatyczne restauracje górskie, czy też kina. Odprężyć można się także w centrach odnowy biologicznej, a nieco zmęczyć w centrach fitness.

To niesamowite miejsce dla każdego, kto ceni sobie komfort, ogromne możliwości aktywnego oraz biernego odpoczywania, a także kocha górski klimat. Warto zobaczyć stację i okolice niezależnie od tego, czy jest się zapalonym narciarzem, amatorem, czy też woli się zupełnie coś innego. Gstaad zachwyca i na długo pozostaje w pamięci.