Val di Fassa

Pragniesz rozkoszować się pięknem alpejskich Dolomitów, bajkowym krajobrazem ośnieżonych szczytów oraz poświęcić białemu szaleństwu, które dostarczy Ci moc pozytywnych emocji? Val di Fassa to raj nie tylko dla narciarzy, lecz także miłośników jednej deski. Niepowtarzalny klimat i urok tego miejsca zapewni każdemu niezapomniane chwile relaksu.

 

Val di Fassa jest konsorcjum narciarskim znajdującym się pomiędzy Gruppo di Sella i Sassoulungo. Malowniczy krajobraz oraz niezwykła czerwona barwa występujących w tym rejonie skał ( które swoją kolorystykę zawdzięczają dolomitowi, będącemu ich budulcem) zapierają dech w piersiach. Najbardziej znaną miejscowością, która co roku przyciąga rzesze turystów, jest tutaj Canazei, połączona ze znaną na całym świecie Sella Ronda, gdzie znajdują się trzy wspaniałe doliny: Val Gardena, Alta Badia i Arabba. Stanowią one objazd masywu górskiego nazwanego Gruppo di Sella. W Val di Fassa każdy znajdzie coś dla siebie. Najchętniej wybieranymi trasami do jazdy na nartach są: Marmolada, Sella Ronda oraz Ciampac. Urozmaicone nartostrady dostarczą niezapomnianych wrażeń zarówno doświadczonym, jak i dopiero zaczynającym swoją przygodę na dwóch deskach, turystom (ofert można szukać na www.dolomity.com.pl/osrodki-narciarskie/val-di-fassa).

Val di Fassa to region idealny na zimowy urlop dla całej rodziny. Na łagodniejszych, mniej wymagających stokach poradzą sobie bowiem nawet uczące się jeździć maluchy. Jeżeli jesteś narciarzem głodnym mocnych wrażeń i podczas wypoczynku w Dolomitach pragniesz doznać zastrzyku adrenaliny warto byś wybrał się do miejscowości Fozza di Fassa. Znajdziesz tam duży oświetlony stok przeznaczony dla najbardziej wymagających narciarzy. Także snowboardziści nie powinni narzekać na nudę. Masyw Marmolada oferuje kilka off-pistów. Spragnieni naprawdę mocnych wrażeń turyści mają natomiast okazję sprawdzić swoje umiejętności na hopach w hali Belvedere. Przygotowano tu bowiem tor do border-crossu.