Stubaital

Stubaital to przepiękna, malowniczo położona w austriackich Alpach Tyrolskich dolina. Mieszczący się tutaj ośrodek jest największym w państwie terenem narciarskim na lodowcu, o tej samej nazwie. Można tu jeździć przez cały rok. Jeżeli jesteś fanem białego szaleństwa z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Stubaital przyciąga turystów (oferty wyjazdów na narty - www.travelplanet.pl/narty/oferty/austria/stubaital/) dzięki swojemu niepowtarzalnemu klimatowi. Znajduje się tutaj wiele tras narciarskich o zróżnicowanym stopniu trudności, dlatego każdy, nawet mniej doświadczony turysta będzie mógł uprawiać swój ulubiony sport. Trasy są usytuowane na wysokości 1750 – 3200 m n.p.m. i przeważają wśród nich te o średnim stopniu trudności.

Miłośnicy ekstremalnej jazdy mogą natomiast skorzystać z nartostrady Fernau Mauer, która liczy 4 km długości.

Specjalnie dla najmłodszych stworzono klub narciarski Myszki Miki.

Fani narciarstwa biegowego mogą się sprawdzić na wymagającej, najwyżej położonej trasie, która znajduje się na 2600 m n.p.m.

Snowboardziści znajdą tutaj funpark z bordercrossem, natomiast pozostali fani białego szaleństwa mogą liczyć na moc atrakcji, gdyż w okolicy znajduje się również malowniczo położony oświetlony tor saneczkowy.

W Stubaital miłośnicy mocnych wrażeń mogą sprawdzić swoje umiejętności i kondycję podczas wspinaczki na lodowiec.

Warto wspomnieć, iż Stubaital położony jest niedaleko Innsbrucka, w którym odbywały się zimowe Igrzyska Olimpijskie. W sezonie 2012/2013 na Gamsgarten zostały wyznaczone nowe trasy zjazdowe do freeride’u. Mogą z niego skorzystać nawet początkujący, gdyż znajdują się tutaj szlaki o różnym stopniu trudności. Dzieci do lat 10 mogą za darmo korzystać z wszystkich wyciągów.

Jeżeli jesteś aktywną osobą, a podczas zimowego urlopu pragniesz spędzić czas delektując się przepięknym krajobrazem oraz szusować po ośnieżonych górskich szczytach, wybierz się do Austrii na narty. Stubaital to region zapewniający masę atrakcji i nikt nie powinien się tutaj nudzić.